SEO Çalışması

Doğru keyword analizi ile yeni müşterileri web sitenize getiriyoruz. SEO çalışması ile Google'da üst sıralara yükselip rakiplerinizin bir anda önüne geçeceksiniz.
SEO Çalışması

SEO; Google gibi arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak tanıyan teknik düzenlemelerdir. Arama motorları, arama sonuçlarını listelerken kendi geliştirdikleri algoritmik yapıyı kullanmaktadırlar. Bu nedenle web geliştiricileri kodlarını yazarken bu algoritmayı bilerek kodlama yapmak durumundadır.


SEO çalışması neden bu kadar önemlidir?

Bir şeyin varlığı, onun satılmasına veya kullanılmasına yetmemektedir. Sunduğunuz hizmet ve ürünlerin insanlar tarafından erişilebilir olması gerekmektedir. İşte bu noktada SEO devreye girer! Rakiplerinizin arasında erişilebilir olmak, daha fazla ziyaret çekmek ve sonucunda daha fazla kazanç sağlamak istiyor ve bunu düşük bir maliyetle sağlayabiliyorsanız;

NEDEN GEÇ KALASINIZ?

Hemen SEO uyumlu bir web sitesi yaptırın...

SEO Çalışması

Görünürlüğünüz Artacak

Görünürlüğünüz Artacak

SEO çalışması ile arama motorlarındaki görünürlüğünüz artacaktır. Sizi bulmaları daha da kolaylaşacak.

Daha Fazla Ziyaret

Daha Fazla Ziyaret

Görünürlüğünüzün artması ile size daha kolay ulaşacaklar. Web site ziyaretlerinde gözle görülür bir artış olacaktır.

Daha Fazla Kazanç

Daha Fazla Kazanç

Nokta atış anahtar kelimeler sayesinde web sitenize gelecek müşteriler size uygun olacaktır ve kazancınız artacaktır.

Düşük Maliyet

Düşük Maliyet

Farklı mecralarda maliyetli şekilde reklam vermek yerine, SEO çalışması ile doğal reklamınızı oluşturabilirsiniz.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Google'da üst sıralara çıkmak hatta ilk sıraya yerleşmek için SEO çalışması yaptırmanız gerekmektedir. SEO çalışması oldukça uzun ve zahmetli bir süreçtir. Aşağıda SEO çalışması yaparken izlediğimiz süreçleri görebilirsiniz.

Hedef Belirleme

Hedef Belirleme

Öncelikle web sitesi ile hangi konularda ön plana çıkmak istediğiniz kararlaştırılır. Buna karar verdikten sonra hedef kitle özellikleri ve alışkanlıkları belirlenir.

Keyword Araştırması

Keyword Araştırması

Sitenin ana amacı ve hedef kitle belirlendikten sonra bu kişi grubu baz alınarak yaptıkları anahtar kelime aramaları araştırılır. Arama yoğunlukları, vs. incelenir.

Rekabet

Rekabet Araştırması

Anahtar kelime kullanımı alanında büyük bir rekabet bulunmaktadır. Bu yüzden doğru seçimleri yapabilmek için rekabet edebileceğiniz tercihleri yapmalısınız.

Site Optimizasyonu

Site Optimizasyonu

Keyword araştırması ve sonrasında rekabet koşulları detaylıca incelendikten sonra seçilmiş kelimeler uygun yoğunlukta kullanılarak site içeriği oluşturulur.

Link Building

Link Building

Site içi linkleme ve backlink dediğimiz kavramlar uygulanır. Bu şekilde web sitenizin page rank’I artacaktır ve sıralamalarda yükselecektir.

Ölçümleme

Ölçümleme

Yapılan SEO çalışması sonucunda web sitesinin ziyaret trafiği takip edilir. Gerekli veriler alınarak uygun görülen geliştirmeler gerçekleştirilir.

Kısaca SEO Çalışması

Aşağıdaki 3 soru ile SEO çalışması süreci hakkında hızlıca bilgi alabilirsiniz ve bu sürecin önemini görebilirsiniz.

SEO Nedir?

Arama motoru optimizasyonu(Search Engine Optimization – SEO) Google, Yahoo, Yandex gibi arama motorlarının web sayfalarını daha kolay bir şekilde taramasına olanak tanıyan teknik düzenlemelerdir.

SEO Ne İşe Yarar?

SEO sayesinde Google gibi arama motorlarında üst sıralara yükselirsiniz. Bu sayede web sitenize giren kişi sayısında artış olur. Aynı zamanda aramalarda üst sıralara çıkmakla kalmaz, kullanıcı deneyimini de yükselterek web sitenize giren ziyaretçilerinize eşsiz bir deneyim sunarsınız.

Garantili SEO diye bir şey olabilir mi?

Eğer paranızı kaptırmak istiyorsanız buna inanmakta özgürsünüz. SEO çalışması denizde balık tutmak gibidir. Aşağıda balık vardır ve oltayı denize atarsınız. Fakat balığı yakalayabileceğinizin hiçbir zaman garantisi yoktur. Kaliteli olta ve yem kullanabilir ve balık tutacağınız noktayı doğru seçebilirsiniz. SEO çalışmasıda aynen bu şekildedir. Yapabileceğiniz tek şey doğru analizler doğrultusunda web siteniz için gerekli içerikleri oluşturmak, doğru araçları kullanarak sabırla ilerlemektir. Bu tarz bir ilerleme ile mutlaka web sitenizin kalitesi yükselecektir ve beklenen süre sonrasında web siteniz rakiplerinizin önüne geçecektir.

SEO ihtiyacınız mı var?

Arama motorlarında doğal yollarla yükselmek ve web sitenizin organik olarak reklamını yapmak için

İletişime Geçin

Google sizi sadece diğer herkes sevmeye başladığında sever.
Wendy Piersall

Wendy Piersall

İletişime Geçin

Her türlü sıkıntınızı dile getirebilirsiniz =)


Sıkça Sorulan Sorular